

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 11.0592 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 10 ppm |
| Load Capacitance | 20 pF |
| Drive Level | 200 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 6597
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25411
Ext.Price$0.25411
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25411 | $0.25411 |
| 10 | $0.22395 | $2.23950 |
| 50 | $0.19738 | $9.86900 |
| 100 | $0.17283 | $17.28300 |
| 500 | $0.15133 | $75.66500 |
| 1000 | $0.13250 | $132.50000 |
| 3000 | $0.12172 | $365.16000 |
| 5000 | $0.11182 | $559.10000 |
